ماساژ مایا

عنوان مقاله: ماساژ مایا

Maya Abdonimal Massage Therapy

نام و نام خانوادگی : بهروز علیجانی

نام استاد: جناب آقای تشیعی

نام موسسه: ارمغان آرامش ایرانیان

کلاس: کاربر ماساژ

مقدمه

همیشه سعی کنید روی خودتان سرمایه گذاری کنید. سرمایه گذاری شکل‌های متفاوتی دارد. یکی از بهترین سرمایه گذاری‌هایی که رو خودتان می‌توانید انجام دهید، سرمایه گذاری روی سبک زندگی مطلوب است.  ماساژهایی مانند ماساژ مایا یکی از راه‌های رسیدن به این امر است.

شما می‌توانید احساس کنید بعد از ماساژ ذهن‌تان چه آرامشی و بدنتان چه احساس راحتی را تجربه می‌کند. یک ماساژ خوب احساس خوبی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

همچنین انجام این روش به صورت منظم می‌تواند بسیار بیشتر و بهتر به شما کمک کند. کاری که درمانگر شما هربار انجام می دهد باعث می‌شود بدن شما آرامش خود را حفظ کند و این موضوع در زمان استرس نیز به شما کمک می‌کند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با چند فایده ماساژ آشنا کنم:

1-آهنگ  زندگی تان را زیباتر بنوازید

2-حالت بدنی بهتر، اعتماد به نفس بیشتر

3- افزایش گردش خون، افزایش آرامش

4-ماساژ برای داشتن بدنی بهتر

5- ماساژ تنفس را آسان تر می‌کند

تاریخچه ماساژ

مطالعات تاریخی نشان می‌دهد که مالش بدن حتی در بین انسان های اولیه و تمدن های باستانی هم وجود داشته است و هندیان قدیم نیز از ماساژ در ورزش‌های تنفسی استفاده می‌کردند.

یکی از نخستین مراجع مکتوب در رابطه با ماساژ را می توان در کتاب طب سنتی چینی یافت که تاریخ آن به قبل از میلاد باز می گردد و در آن، ماساژ ماهیچه ها و پوست از شایع ترین شیوه های ماساژ درمانی است، داستان ماساژ یا تاریخچه ماساژ درمانی به حدود ۲۷۰۰ سال قبل بر می گردد.

آشنایی با ماساژ مایا

قبایل مایا از مشهورترین قبایل سرخ‌پوستی بودند، معمولا شهرهای خود را در دل جنگل‌های بارانی می‌ساختند. حوزه زندگی و فعالیت مایاها حدود جنوبی کشور مکزیک و نیز سراسر گواتمالا و السالوادور را شامل می‌شد.

قوم مایا پدید آورنده یکی از تمدن‌های بسیار پیشرفته آمریکای مرکزی در دوران پیشاکلمبی بود که دستاوردهای بسیار چشمگیری در هنر، معماری، ستاره‌شناسی و ریاضیات داشته است.

ماساژ باروری مایا باعث می‌شود که جریان ورودی به رحم افزایش پیدا کند؛ که برای سلامت رحم و تخمدان بسیار مفید است. برنامه انجام ماساژ مایا به صورت روزانه و در طی سیکل ماهیانه شما می‌باشد.

جالب است بدانید که زنان اهل قبیله مایا ماساژهای باروری را در زمانی که در سن باروری بودند انجام می‌دادند و به تاثیر آن بر روی فرزندآوری خود اعتقاد بسیار بالایی داشتند. مقاله آموزش ماساژ باروری مایا  به شما کمک می‌کند تا برای بهبود سلامت زنانه‌تان گام بلندی بردارید و حتی توان باروری خود را افزایش دهید.

ماساژ مایا (Maya Abdonimal Massage Therapy)

یکی از ماساژ های درمانی که امروزه بسیارگسترش یافته است ماساژ برای درمان ناباروری است که توانسته به صدها زوج کمک کند تا بارداری و زایمانی طبیعی داشته باشند.

با این نوع ماساژ می توان بارداری را هم در زنان و هم در مردان افزایش داد. جالب است بدانید مبدع این روش درمانی مردمان تمدن باستانی مایا هستند. در این نوع ماساژ حرکت خاصی روی اندام ها انجام می شود تا به کمک آن جریان خون و لنف در ناحیه لگن زیاد شود اندام های جنسی تحریک می شوند و بدین ترتیب احتمال بارداری نیز افزایش می یابد.

لازم به ذکر است ماساژ مایا(Maya Abdonimal Massage Therapy) به صورت موضعی قابل انجام است که برای مردان و زنان متفاوت می باشد.

ماساژ مایا هم برای زنان و هم مردان قابل انجام است با هدف باروری در زنان و محرک تولید اسپرم در آقایان و تقویت قوای جنسی.

ماساژ مایا برای زنان

ماساژ مایا شامل روش‌هایی برای بهبود سلامت سیستم تولید مثل، دوره قاعدگی و باروری و درنتیجه افزایش شانس بارداری می شود. این روش طبیعی درمان بارداری به زنان کمک می کند تا با ماساژ به بارداری خودشان کمک کنند.

این نوع ماساژ روش موثر و کم هزینه برای افزایش بارداری و کاهش مشکلات آن است. روش‌های مورد استفاده در ماساژ باروری به داشتن تعادل بدنی، دوران قاعدگی منظم، سیستم ایمنی قوی و کاهش اضطراب کمک می‌کند.

مزایای ماساژ مایا

ماساژ مایا تاثیرات مفید بسیاری بر بارداری دارد، انجام مداوم ماساژ مایا مزایای بسیاری برای سیستم تناسلی دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

1- درمان انحراف رحم

2- بهبود تعادل هورمونی

3- کمک به التیام بافت زخم

4- جریان خون تازه در رحم

5- کاهش استرس و هورمون استرس

6- افزایش گردش خون در رحم و گردن رحم

7- بهبود ارتباطات سیستم غدد درون‌ریز

8- کمک به کبد برای دفع هورمون‌های زائد تعادل

9- ترویج هورمونی با تقویت چرخه واکنشی هورمونی

10- کمک به بدن برای دفع خون راکد و بافت‌های کهنه

تاثیرات ماساژ درمانی مایا بر مشکلات بارداری:

1-ماساژ روده ها:

ماساژ روده‌ها برای سلامت عمومی و افزایش احتمال بارداری بسیار اهمیت دارد و در رفع انسداد و فشردگی روده‌ها موثر است. تاثیر سلامت سیستم گوارش بر باروری و بارداری حائز اهمیت است.

بسیاری از مواد غذایی در روده بزرگ جذب می‌شود علاوه بر آن مدفوع داخل روده آن را سنگین کرده و وزن اضافی روی رحم، تخمدان‌ها و لوله‌های فالوپ وارد می‌کند.

در موارد زیر ماساژ مایا را انجام ندهید:

 • در زمان قاعدگی
 • در دورهبارداری یا مشکوک به بارداری
 • در زمان اقدام بهبارداری و در فاصله زمانی بین آخرین روز قاعدگی تا تخمک‌گذاری
 • از زمان تشخیص بارداری
 • در صورت بروز مشکلات جسمی و پزشکی

ابتدا بدن خود را ریلکس کرده و با کف دست به صورت ساعت گرد یا پاد ساعتگرد قابل انجام است.

2- ماساژ تخمدان

تخمدان  جلوی رحم و درکنار استخوان لگن قرار گرفته است. ماساژ باروری می‌تواند با خون‌رسانی و تامین اکسیژن و مواد غذایی برای تخمک‌ها به تخمدان‌ها کمک می‌کند.

یکی از مشکلاتی که می‌تواند باعث ناباروری در زنان شود، تبلی تخمدان و مشکلات مربوط به آن است. اگر یک زوج بعد از 12 ماه رابطه جنسی منظم و بدون محافظت موفق به بارداردای نشوند، می‌گویند فرد مبتلا به ناباروری و یا عقیم است.

از این جهت، سلامت تخمدان‌ها از اهمیت بسزایی برخوردار می‌باشد. اما نگران نباشید، خبر خوب این است که با پیشرفت علم و تکنولوژی، راه‌های بسیاری برای رفع ناباروری ارائه شده که یکی از این‌ راه‌ها، ماساژ درمانی تخمدان است.

روش انجام ماساژ درمانی مایا

قبل از آشنایی با ماساژ درمانی تخمدان،لازم است با محل قرار گرفتن اندام‌های داخلی آشنا شوید

برای مثال، جهت پیدا کردن محل رحم، انگشت شست خود را در ناحیه ناف قرار دهید و مابقی انگشت‌ها را به سمت استخوان شکم بکشید. انگشتان دست باید یک مثلث تشکیل دهند. رحم‌تان در محل تقاطع انگشت‌ها قرار دارد

برای پیدا کردن تخمدان، 10 سانتی‌متر پایین‌تر از ناف و 7 سانتی‌متر به سمت چپ و راست را اندازه‌گیری کنید. این مکان‌ها، محل قرارگیری تخمدان‌ها می‌باشد.

بعد از پیدا کردن محل قرارگیری تخمدان و رحم، وقت آشنایی با ماساژ‌ رسیده است.

طرز ماساژ درمانی تخمدان ها:

ابتدا، دست‌ها را گرم کنید. برای اینکار می‌توانید چند دقیقه دست‌ها را به یکدیگر بمالید

بر روی یک سطح صاف دراز بکشید. محیطی را برای ماساژدرمانی تخمدان‌ها انتخاب کنید که احساس آرامش می‌کنید

یک بالش کوچک و یا متوسط بر زیر زانوها قرار دهید و لگن خود را شل و ریلکس کنید.

چشم‌ها را ببندید؛ سعی کنید ذهن خود را آرام نگه دارید

محل تخمدان‎‌ها را پیدا کنید. سپس، با حرکات ملایم و دایره‌ای موضع مورد نظر را به آرامی مالش دهید. اگر در موضع احساس تنش کردید، کمی فشار را افزایش دهید تا تنش به طور کامل رفع شود.

با یک نفس عمیق، موضع را به راحتی رها کنید

در ذهن‌تان، تخمدان‌ها و لوله‌ی فالوپ را سالم و بدون هیچ انسدادی تصور کنید

بهترین بازه برای انجام این ماساژ،محدوده زمانی بین قاعدگی و تخمک‌گذاری است.

3- ماساژ لوله‌های فالوپ

لوله‌های فالوپ از کنار به دو طرف رحم متصل است. ماساژ مایا باروری به رفع انسداد لوله‌ها و رهاسازی بافت زخمی در سیستم تناسلی کمک زیادی می‌کند و این به افزایش احتمال بارداری منجر می‌شود.

روش انجام ماساژ مایا برای رفع انسداد لوله ها رحمی یا فالوپ:

ماساژ شکم یک نوع فیزیوتراپی دستی است که می تواند لوله های فالوپ را باز کند و سلامت و عملکرد کلی آنها را بهبود بخشد. ماساژ منجر به بهبود گردش خون در داخل و اطراف لوله ها می شود و این موضوع منجر به تجزیه بافت اسکار و چسبندگی و همچنین کاهش التهاب می شود.

در مطالعه ای که در سال ۲۰۱۵ در Alternative Therapies منتشر شده مشخص شد، فیزیوتراپی دستی به کاهش ناباروری که به علت انسداد لوله های فالوپ، عدم تنظیم غلظت هورمونی، اندومتریوز و ناباروری غیرقابل توضیح کمک می کند و برای افزایش سیکل های موفقیت آمیز درون سلولی مفید است.

در این مطالعه از ۳۹۲ زن نابارور استفاده شد. درمان با فیزیوتراپی در باز کردن حداقل یک لوله فالوپ ۶۰ درصد موفقیت آمیز بود و ۵۷ درصد نرخ باروری را در زنانی که لوله هایشان باز شده بود افزایش داد.

– روی کمر دراز بکشید و متکایی زیر گردن قرار دهید.

– در آرامش کامل زیر شکم خود را با روغن زیتون گرم ماساژ دهید.

– در حالی که ماساژ می دهید، سعی کنید منطقه زیر استخوان لگن که در آن رحم قرار دارد را به سمت ناف بکشید.

– این کشش را  ثانیه نگه دارید.

– این روش را ۱۰ تا ۲۰ بار در روز انجام دهید.

– می توانید از ماساژور حرفه ای برای انجام این کار استفاده کنید.

توجه: اگر حامله هستید یا در دوران قاعدگی به سر می برید، از این درمان استفاده نکنید.

4-ماساژ رحم:

رحم پشت مثانه و  پایین حفره لگن قرار گرفته است. ماساژ مایا به درمان انحراف رحم و فشردگی ناشی از فشار روده‌ها و عدم گردش خون کمک می‌کند. دلایل زیادی برای جریان خون نامناسب در رحم وجود دارد.

شریان اصلی تامین‌کننده‌ی خون رحم، خون مورد نیاز پاها را نیز فراهم می‌کند. زندگی بی‌تحرک و پراسترس گردش خون را تهدید می‌کند. دلایل دیگری مانند پیچش لوله‌های فالوپ، احتقان یا گرفتگی عضلانی، التهاب، بافت‌های آندومتری و آثار زخم جراحی‌های قبل باعث کاهش گردش خون به رحم می‌شوند.

آندرومتریوز

ماساژ مایا به رفع مشکلات احتقانی و تراکمی مانند آندرومتریوز کمک می‌کند. هنگامی که بافت‌های آندومتریوز علاوه بر رحم در نقاط دیگری از بدن شروع به رشد می‌کند، التهاب و در نتیجه بافت زخمی ایجاد می‌شوند. این عارضه به نوبه خود می‌تواند باعث چسبندگی اندام‌ها و پیچ‌خوردگی لوله‌های فالوپ ‌شود.

ماساژ مایا راهی برای رفع چسبندگی‌ها و کمک به بارداری است، التهاب را کاهش می‌دهد و به بدن در دفع خون کهنه به جا مانده از آندومتر رحم کمک می‌کند. ماساژ مایا نیز می‌تواند دردهای آندومتری را تسکین دهد. برای کاهش درد و استرس آندروفین در بدن تولید می‌شوند.

درمان با روغن کرچک

در طول هزاران سال روغن کرچک به‌عنوان ماده‌ای درمانی به کار رفته است. روغن کرچک از گیاه آن استخراج شده و برای قسمت تحتانی شکم مصرف خارجی دارد و استفاده از آن برای ماساژ مایا توصیه می‌شود.

جمع بندی ماساژ مایا

 این نوع ماساژ برای اغلب خانمها کارآمد و مفید است؛ زیرا، علاوه بر فوایدی که دارد، هیچ عارضه جانبی به دنبال نخواهد داشت. بسیاری از خانم‌ها تصور می‌کنند که باید از درمان دارویی، جراحی، تزریق هورمون و لقاح آزمایشگاهی برای درمان ناباروری استفاده کنند اما با ماساژ باروری مایا تا حدود زادی می توان شانس باروری و بارداری را افزایش داد.

ماساژ درمانی مایا در بهبود ناباروری مردان

بیش از یک سوم مشکلات ناباروری ناشی از ناباروری مردان می باشد، با این وجود کمتر به این موضوع ماساژ درمانی پرداخته شده است.

1-اهمیت ستون فقرات در بدن

آشنایی با ستون فقرات: ستون فقرات متشکل از 33 مهره، وزن بدن فرد را تحمل می کنند و با وجود این مهره هاست که یک فرد می تواند صاف بایستد.

محافظت از نخاع نیز یکی از مهمترین وظایف ستون فقرات می باشد.

نخاع از میان سوراخ هایی در بین مهره ها عبور می کند.

اعصاب متصل به نخاع در نقاط مختلفی از ستون مهره ها خارج شده و در اندام ها و قسمت های مختلف بدن منشعب می شود.

تعامل پیچیده و درست بین نخاع، مغز، اعصاب و انتهای اعصاب صحت عملکرد بدن را تضمین می کند.

سیستم عصبی بسیاری از رفتار ها و عملکردهای حیاتی بدن منجمله تنظیم دمای بدن، ضربان قلب، بینایی، هضم، احساس درد و حرکات بدن را کنترل می کنند.

انحراف ستون فقرات علاوه بر ایجاد درد و گرفتگی عضلانی، بر روی اعصاب سیستم تولید مثل نیز تاثیر گذاشته و در نتیجه اختلالاتی در تولید و یا حرکت اسپرم، رسیدن و ماندن در حالت نعوظ بوجود می آورد.

درمان های ماساژ درمانی مایا به بهبود وضعیت مهره ها کمک می کند. این امر علاوه بر کاهش درد به درمان ناباروری نیز کمک می کند.

در ادامه به برخی از این موارد اشاره می کینم:

1-متعادل کردن سطح هورمون ها در بدن 

هورمون های FSH و LH تولید تستسترون و اسپرم را تحریک می کنندانحراف ستون فقرات در محل مهر ه های بالایی منجر به کاهش تولید این هورمون ها و در نتیجه تولید کمتر اسپرم می شود. اصلاح ستون فقرات از طریق تکنیک های ماساژ درمانی تاثیرات بسازیی در تولید و تعادل هورمونی دارد.

2–کاهش استرس

استرس علاوه بر ایجاد گرفتگی عضلانی و درد مفاصل در سیستم تولید مثل و تولید هورمون ها اختلال ایجاد می کند. از طریق تکنیک های کاهش استرس درمان ماساژ درمانی، اختلالات ناباروری ناشی از استرس تا حدود زیادی مرتفع می گردد.

3- بهبود گردش خون

گردش خون یکی از مهمترین فاکتور ها در سیستم تولید مثل مردان می باشد. انحراف ستون فقرات خون رسانی و انتقال اطلاعات از طریق سیستم عصبی به بیضه ها و آلت تناسلی مرد را مختل کرده و منجر به ناباروری مردان می شود.

4- بهبود وضعیت لگن 

تکنیک های ماساژ درمانی وضعیت نخاع و لگن را در بدن اصلاح می کند. با قرار گیری صحیح لگن در بدن، انتقال اطلاعات عصبی به دستگاه تولید مثل به درستی انجام شده و فشار از روی لگن برداشته می شود.

5- کاهش التهاب

انحراف ستون فقرات ممکن است در هر نقطه ای از بدن منجمله دستگاه تولید مثل، ایجاد التهاب نماید. التهاب شدید نقش مهمی در بروز رنج وسیعی از بیماری ها همچون بیماری های قلبی، سرطان، بیماری های مرتبط با آلزایمر دارد. کاهش التهاب در دستیابی به نعوظ بهتر و نهایتا بهبود باروری موثر است.

6- نعوظ قوی تر

انحراف مهره های پایینی ستون فقرات و لگن بر روی اعصابی که به دستگاه تولید مثل می روند تاثیر منفی داشته و منجر به کاهش گردش خون در آلت تناسلی مرد خواهد شد.

بدون گردش خون قوی، دستیابی به حالت نعوظ و یا ماندن در آن تقریبا ناممکن است.

مطالعات در خصوص انحراف ستون فقرات، تاثیرات مثبت تکنیک های ماساژ درمانی بر روی اختلالات نعوظ را اثبات کرده است.

پس از دو ماه درمان، بیماران درد کمتری در عضلات پشت داشته و شرایط نعوظ در آن ها بهبود پیدا کرده است.

روغن مخصوص تقویت قوای جنسی و باردارشدن

روغن های گیاهی خواص زیادی برای بدن دارند یکی از این خواص مربوط به تقویت هورمون ها و همچنین تنظیم چرخه قاعدگی است که باعث تقویت باروری می شود.

روغن های گیاهی تقویت قوای جنسی و باروری

روغن های گیاهی باعث بهبودی و سلامت کلی بدن می شوند و استفاده از آن ها همچنین باروری را تقویت خواهد کرد به این صورت که در سنین بالا ، زنان و مردان از روغن های گیاهی برای تقویت بارداری خود استفاده می کنند.

روغن های گیاهی مناسب باروری زنان:

استفاده درمانی از روغن های گیاهی مفید بوده و نتیجه گیری از آن ها به زمان احتیاج دارد. در این قسمت به معرفی روغن هایی می پردازیم که هورمون های جنسی را که در باروری لازم است تحریک کرده و استرس را نیز کاهش می دهد.

نکته :قبل از آنکه از روغن های گیاهی برای باروری استفاده کنید با یک متخصص طب سنتی مشورت کنید زیرا پزشکان روغن های گیاهی را به عنوان درمان توصیه نمی کنند.

1- بذر گیاه انسیون: روغن این گیاه از عصاره بذر انیس خشک شده بدست میاید و در تقویت قاعدگی، تسکین ناراحتی های قاعدگی و بهبود میل جنسی بطور موثری عمل خواهد کرد

2-کاندولا :خاصیت ضد التهابی روغن کاندولا به تنظیم چرخه قاعدگی، تسکین درد های قاعدگی، درمان گرفتگی رحم و کیست تخمدان کمک می کند. بنابراین می توان از آن برای تقویت باروری استفاده کرد.

3 -صمغ گیاه مریم گلی :روغن این گیاه بر میزان سطح استروژن در بدن تاثیر گذاشته و به تنظیم طبیعی هورمون ها کمک می کند در نتیجه باعث افزایش میل جنسی شده و میزان باروری را تقویت خواهد کرد.

4- دامیانا :بوی اسانس شیرین این روغن دارای خواص تقویتی غرایز جنسی می باشد که باعث تنظیم چرخه قاعدگی، درمان گرفتگی های قاعدگی و حمایت از سیستم غدد درون ریز خواهد شد.

5- اکالیپتوس:روغن این گیاه رایحه چوب دارد که تاثیر بسزایی در تسکین ذهن و بدن خواهد داشت. این روغن مخاط دهانه رحم را تقویت کرده و فیبروم های رحمی، عفونت های دهانه رحم و پروستات را درمان می کند.

6- رازیانه :روغن شیرین رازیانه به عنوان بهبود دهنده هورمون ها و تنظیم چرخه قاعدگی شناخته می شود. روغن فیتواستروژنیک تولید استروژن را نیز افزایش خواهد داد.

7-کندر سرخ:استرس را از بین برده و انرژی را ذخیره می کند بنابراین تاثیر مثبتی در باروری دارد. همچنین به تسکین علائم فیبروم های رحمی، آندومتریوز و التهاب رحمی کمک خواهد کرد.

8- شمعدانی :این روغن به تعادل هورمون ها، تنظیم چرخه قاعدگی و حمایت از رحم کمک می کند بنابراین م یتواند آندومتریوز را درمان و بدن را آرام سازد.

9- بابونه :این روغن گیاهی خاصیت ضد التهابی داشته و به کاهش درد ناشی از فیبروم ها و کیست ها کمک می کند در نتیجه باعث می شود احتمال باروری بالا رود.

10- یاس :عطر و بوی گل یاس باعث افزایش میل جنسی شده و از سلامت دستگاه تولید مثل بدن حمایت می کند.

11- اسطوخدوس:روغن این گیاه تعادل هورمونی را برقرار و نوسانات خلقی را برطرف می کند . همچنین استرس را کاهش داده و سیستم غدد درون ریز بدن را متعادل می سازد

12- مرمک:سرشار از عطر بالزامیک و خاک بوده و به تنظیم چرخه قاعدگی کمک می کند. علاوه براین درد ها و ناراحتی های قاعدگی را تسکین داده و گرفتگی های داخل رحمی را برطرف خواهد کرد.

13- نعنا:رایحه ارام بخش روغن نعنا برای تسکین اضطراب شناخته شده است. علاوه بر این، میل جنسی را افزایش داده و قدرت باروری را ارتقا خواهد داد.

14-گل سرخ:رحم را آرام ، چرخه قاعدگی را تنظیم و سندروم پیش از قاعدگی را درمان می کند. همچنین یک داروی تقویت جنسی بوده که مخاط دهانه رحم را بهبود و باروری را تقویت خواهد کرد.

15-  چوب درخت صندل :یک داروی تقویت جنسی بوده که باعث افزایش میل جنسی شده و سطح هورمون تستوسترون را دربدن تنظیم خواهد کرد.

16- ترخون:چرخه قاعدگی را تنظیم و درد های قاعدگی را برطرف می کند. همچنین با بهبود دستگاه تولید مثل شانس باروری را افزایش خواهد داد.

17- بومادران:خاصیت سم زدایی این روغن جریان خون را افزایش داده و باعث تحریک جریان قاعدگی خواهد شد.

18- درخت ایلنگ :روغن گیاهی این درخت باعث تقویت قوای جنسی شده و به تعادل هورمون ها و تقویت دستگاه تولید مثل کمک خواهد کرد

روغن های گیاهی مناسب در باروری مردان

استفاده از روغن های گیاهی در مردان باعث افزایش تولید اسپرم ، تعادل هورمون ها و درمان اختلالات تولید مثلی می شود.

برخی از این روغن ها عبارتند از:

1-آنجلیکا:سیستم عصبی را آرام کرده و باعث تقویت دستگاه تولید مثل می شود.

2-ریحان:غرایز جنسی را افزایش داده و ذهن را آرام خواهد کرد.

3-صمغ مریم گلی:باعث تحریک غده هیپوفیز شده و اسپرم را افزایش می دهد ،علاوه براین ساختار بیضه را نیز بهبود می بخشد.

4-زیره:استرس را تسکین داده و باعث افزایش تعداد اسپرم ها و در نتیجه بهبود قدرت باروری خواهد شد.

5-درخت سرو:روغن این گیاه سطح هورمون تستوسترون را افزایش می دهد در نتیجه گردش خون را تحریک و سطح انرژی بدن را بالا خواهد برد.

6-کندر سرخ:استرس عصبی را در طول رابطه جنسی تسکین داده و تعداد اسپرم را افزایش می دهد.

7-درخت عرعر:روغن این گیاه کلیه ها را تقویت و تعداد اسپرم را افزایش می دهد. علاوه براین قدرت باروری را با تحریک اسپرم افزایش خواهد داد.

8-نعنا:هورمون های جنسی را تحریک و میل جنسی را افزایش می دهد.

9-یاس:اندام های جنسی را تقویت کرده و باروری را افزایش می دهد.

10-گل سرخ:اختلال عملکرد جنسی را بهبود بخشیده و اندام جنسی را تقویت می کند.

11-چوب درخت صندل:قوای جنسی را تقویت و در نتیجه میل جنسی را افزایش می دهد.

12-پرتقال شیرین:میل جنسی را افزایش و ناتوانی جنسی را بهبود می بخشد.

13-خس خس:روغن این گیاه استرس جنسی را از بین برده و باعث تحریک غدد درون ریز شده و سیستم گردش خون را تقویت خواهد کرد.

14-درخت ایلنگ:میل جنسی را افزایش داده و ناتوانی جنسی را بهبود می بخشد.

چگونه از این روغن های گیاهی استفاده کنید ؟ با استفاده از دو روش زیر می توان از روغن های گیاهی استفاده کرد:

 •  بخور و استنشاق ریوی
 •  استفاده موضعی

عطر این روغن ها ی گیاهی از طریق تنفس ریوی در حمام، خوشبو کننده های هوا و مشعل آروماتراپی قابل استنشاق می باشد. در حمام و یا آروماتراپی ذرات ریز معلق ناشی از این عطرها در بخار ساطع شده و به ریه ها منتقل می شود. سپس با مولکول های اکسیژن موجود در خون ترکیب شده و از طریق سیستم گردش خون به بدن منتقل خواهند شد.

حین استفاده موضعی و ماساژ، ذرات اسانس موجود در روغن ها از طریق خون به بدن منتقل می شود در نتیجه سیستم بدن ما به قدری هوشمند است که روغن های گیاهی را به قسمت هایی که نیاز به بهبودی دارند انتقال خواهد داد.

احتیاط های روغن های گیاهی:

 •  روغن های غلیظ را هرگز مستقیما برروی پوست استفاده نکنید.
 •  روغن های ترکیبی را می توان هرروز استفاده کرد اما اگر قصد بارداری دارید و یا باردار هستید استفاده از آن را متوقف کنید.
 •  بلافاصله پس از تخمک گذاری، از روغن های گیاهی استفاده نکنید.
 •  چنانچه روغن با چشم ، دهان و یا زخم باز تماس پیدا کرد از شیر و یا سرشیر برای پاک کردن استفاده کنید زیرا شیر روغن را جذب می کند در حالی که آب روغن را به اطراف پخش خواهد کرد.
 •  روغن های با کیفیت خریداری کنید زیرا در صورت بی کیفیت بودن واکنش های آلرژیک بروز خواهند کرد.
 •  از روغن های گیاهی استفاده داخلی نکنید.
 •  با دستور پزشک طب سنتی از این گیاهان استفاده کنید.
 •  روغن های گیاهی را دور از دسترس کودکان قرار دهید.
 •  افرادی که سابقه دیدن کابوس در خواب دارند از اسطوخدوس هنگام خواب استفاده نکنند زیرا شرایط را وخیم ، خواب را مختل و استراحت را کاهش می دهد.

 

 

 

مجتمع آموزشی و خدماتی ماساژ آرامش ایرانیان شعبه اصفهان – رسول تشیعی

با مجوزهای رسمی از سازمان فنی حرفه ای و اتحادیه ماساژ

دوره های آموزش ماساژ به همراه خدمات صفر تا صد ماساژ

از وبلاگ سایت آرامش ایرانیان دیدن کنید.

آمار بازدید:    کاربران حاضر: 0 نفر  بازدیدهای امروز: 50 نفر  بازدیدهای دیروز: 27 نفر  کل بازدیدها: 115745 نفر

logo-aramesh

نماد الکترونیک

sa

اطلاعات تماس

  اصفهان، میدان امام حسین، ارگ جهان نما، اولین ورودی، آسانسور6، طبقه 3، واحد های 301 ، 302 و 303

989133183846+ - رسول تشیعی

989130383846+ - امور اداری

98۹۱۰۵۸۸۳۸۴۶+ - امور ثبت نام

989359528950+ - امور رزرو و خدمات

arameshiranian
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟